Og‘abek Sobirov endi xalq artisti: Prezident bir guruh shaxslarni mukofotladi
5284 27-08-2020 1 O'zimizdaO‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni
Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlashga qo‘shgan munosib hissasi, o‘zining yorqin iste’dodi, serqirra ijodi, ilmiy-innovasion faoliyati bilan mamlakatimizning ilm-fan, madaniyat va san’at sohalarini rivojlantirish, yosh avlodni ona yurtga muhabbat va sadoqat ruhida har tomonlama barkamol etib tarbiyalash yo‘lidagi samarali xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar bilan taqdirlansin:
“O‘zbekiston Respublikasi xalq artisti” faxriy unvoni bilan
Реклама на Unews
Karimova Dilorom Malikovna - mehnat faxriysi, erkin ijodkor
Sobirov Og‘abek Karimovich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasining “Lazgi” ashula va raqs ansambli badiiy rahbari
“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi” faxriy unvoni bilan
Реклама на Unews
Shaydilov Safar Normurodovich - Qiziriq tumanidagi 17-bolalar musiqa va san’at maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Surxondaryo viloyati
“O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi” faxriy unvoni bilan
Annazarov Jasvantbek Bahromovich - Toshkent shahridagi “TIART” mas’uliyati cheklangan jamiyati haykaltaroshlik korxonasi direktori, O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi
“O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi” faxriy unvoni bilan
Asadov Mirjamol - Respublika “Hunarmand” uyushmasi a’zosi, yog‘och o‘ymakorligi ustasi, Samarqand viloyati
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi” faxriy unvoni bilan
Abdikamalov Baxtiyor Abdirazaqovich - Qoraqalpoq davlat universiteti fizika kafedrasi professori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Karimov Bahodir Nurmetovich - Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti adabiyot nazariyasi va zamonaviy adabiy jarayon kafedrasi mudiri
Mahmudova Dildorxon Yo‘ldoshxon qizi - Qo‘qon shahridagi 9-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Farg‘ona viloyati
Rahmonov Sodiqjon Mo‘minovich - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti mahobatli rangtasvir kafedrasi dosenti, rassom
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi” faxriy unvoni bilan
Akilova Kamola Boltaboyevna - O‘zbekiston Respublikasi madaniyat vazirining o‘rinbosari – Madaniy meros departamenti boshlig‘i
Ahmedov Jahongir Odilxo‘jayevich - “Ezgu-film” studiyasi rejissyori, Toshkent shahri
Do‘stmuhamedov Xurshid Nabiyevich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Qodiriy Xondamir Habibulla o‘g‘li - Abdulla Qodiriy uy-muzeyi direktori, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan
Haydarov Ravshan Akmalovich - futbol bo‘yicha O‘zbekiston yoshlar (U-23) terma jamoasi bosh murabbiyi
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan
Ahmedov Odil Alimjonovich - futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi
Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma’naviyatini yuksaltirish, ta’lim, madaniyat, adabiyot, san’at, jismoniy tarbiya va sport sohalarini rivojlantirishdagi alohida xizmatlari, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, yurtimiz taraqqiyoti, tinchligi va ijtimoiy-ma’naviy barqarorligini ta’minlashga qo‘shgan munosib hissasi hamda jamoatchilik ishlaridagi ko‘p yillik samarali ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
“El-yurt hurmati” ordeni bilan
Abdurashidov Abdulahat - O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali sozandasi
Azimov Usmonqul (Usmon Azim) - O‘zbek Milliy akademik drama teatri adabiy bo‘limi mudiri
Ixtiyorov Baxtiyor Ahmedovich - O‘zbekiston davlat satira teatri faxriysi
Muhiddinov Muslihiddin Qutbiddinovich - Samarqand davlat universitetining mumtoz adabiyot tarixi kafedrasi professori
Sa’dullayev Lutfulla Ubaydullayevich - O‘zbekiston davlat satira teatri faxriysi
Egamnazarov Alinazar Imomnazarovich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, publisist
“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan
Abdurahmonov Qahhor Fattohovich - Toshkent axborot texnologiyalari universiteti fizika kafedrasi professori
A’zamov Erkin Normamatovich (Erkin A’zam) - “Tafakkur” jurnali bosh muharriri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Mirzayev To‘ra - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining O‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti yetakchi ilmiy xodimi, akademik
“Mehnat shuhrati” ordeni bilan
Abduhalimov Bahrom Abdurahimovich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi vise-prezidenti
Ahmedov Sirojiddin Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Qatag‘on qurbonlari xotirasi davlat muzeyi ekspozisiya bo‘limi boshlig‘i
Bafoyev Mustafo - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi bastakorlik va cholg‘ulashtirish kafedrasi professori
Doniyorov Salim Musurmonovich - “Yangi O‘zbekiston” va “Pravda Vostoka” gazetalari tahririyati bosh muharriri
Islomov Dilmurod Muxutovich - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti cholg‘u ijrochiligi kafedrasi professori
Qosimov Bahodir O‘rinboyevich - “Milliy” telekanali kino va dublyaj bo‘limi boshlig‘i
Qosimov Haydarali Saidaliyevich - Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri bosh rejissyori
Qo‘chqorov Sher Matyoqubovich - Yangiariq tumanidagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori, Xorazm viloyati
Mullaboyev Toir Sobirovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “Yoshlar” teleradiokanali” aksiyadorlik jamiyati qoshidagi “Bolajon” telekanali muharriri
Muhamedova Mapura Nasriddinovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi faxriysi
Pidayev Shokirjon Rasulevich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining San’atshunoslik ilmiy-tadqiqot instituti direktori
Razzoqova Muyassar Qodirovna - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi akademik xonandalik va opera tayyorlovi kafedrasi mudiri
Rametova Saida Xodjiyevna - O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori
Rahimboyeva Qutlibeka - “Saodat” jurnali bo‘lim mudiri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Ro‘zimboyev Saparboy - Urganch davlat universiteti o‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi professori, Xorazm viloyati
Sagdullayev Anatoliy Sagdullayevich - O‘zbekiston Milliy universiteti professori, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi
Sa’dullayev Azimboy - O‘zbekiston Milliy universiteti professori, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi
Sapayeva Mirzagul Jumanazarovna - Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat musiqali teatri vokal artisti
Sultonov Jalil Jalolovich - mehnat faxriysi, yaponshunos
Toshmatov Ma’murjon G‘aniyevich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasi B.Zokirov nomidagi estrada-simfonik orkestri badiiy rahbari
Teshaboyeva Umida Alimjonovna - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston Milliy kutubxonasi direktori
Umirov Saydi - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti xalqaro jurnalistika fakulteti audiovizual jurnalistika kafedrasi dosenti
Urazimbetov Nizamatdin Tajitdinovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “Respublika teleradiomarkazi” davlat unitar korxonasi Nukus filiali teleradiomarkazi oliy toifali teleoperatori
Hasanov Ahadjon Ahmedjonovich - O‘zbekiston Xalqaro islom akademiyasi islom tarixi va manbashunosligi kafedrasi professori
Yoqubov G‘ulomjon Toshpo‘latovich - “O‘zbekkonsert” davlat muassasasi xonandasi
“Do‘stlik” ordeni bilan
Abdurahmonov Qalandar - G.V.Plexanov nomidagi Rossiya iqtisodiyot universtitetining Toshkent shahridagi filiali direktori, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi
Alijonov Sohibjon Nazirjonovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “Axborot-tahlil multimedia markazi” davlat muassasasi direktori
Axetova Alima Shaniyazovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi ko‘zi ojizlar kutubxonasi direktori
Ahmedshayev Ahmadjon Shoyaqubovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining Davlat geologiya muzeyi direktori
Axmetzyanov Farit Rashitovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyumasi a’zosi, haykaltarosh
Bahodirxonov Muhamed Kabir - Toshkent davlat texnika universiteti professori, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi
Borodina Marina Rostislavovna - Toshkent arxitektura qurilish instituti interyer va landshaft dizayni kafedrasi professori
Glubokina Natalya Leonidovna - O‘zbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri bosh rassomi
Dadayev Ahmadjon Shokarimovich - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining milliy qo‘shiqchilik kafedrasi dosenti
Jumayev Bo‘riqul O‘roqovich - Boysun tumani “Dashtig‘oz” madaniyat markazi qoshidagi havaskorlik jamoasi rahbari, Surxondaryo viloyati
Ibragimov Baxtiyor To‘laganovich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi vise-prezidenti
Ilin Nikolay Dmitriyevich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi bosh mutaxassisi, shoir
Islomov Xolmurod Muxutovich Respublika “Barkamol avlod” bolalar ijodiyoti markazi doirachilar to‘garagi o‘qituvchisi
Islomov Elmurod Muxutovich Respublika “Barkamol avlod” bolalar ijodiyoti markazi doirachilar to‘garagi rahbari
Kamolov Badriddin Sadriddinovich - Keksalar, nogironligi bo‘lgan shaxslar, urush va mehnat faxriylari “Nuroniylar” sanatoriysi direktori
Kashtanova Lyubov Iosifovna - Yunusobod tumanidagi 97-umumiy o‘rta ta’lim maktabi matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Qayumov Kozim Obidovich - O‘zbekiston davlat konservatoriyasining musiqiy teatr-studiyasi oliy toifali sahna ustasi
Qodirov Bayan - Urgut tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi maqom to‘garagi rahbari, Samarqand viloyati
Qosimov Jahongir Mirsobitovich - “O‘zbekfilm” kinostudiyasi rejissyori
Murodov Mahmudjon Mo‘minovich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri direktori
Musin Roman Salixovich - O‘zbekiston davlat akademik rus drama teatri sahna mashinisti
Nadirova Elena Faritovna - Toshkent davlat xoreografiya akademiyasi xoreografiya kolleji maxsus fan o‘qituvchisi
Nadirova Aygul Bazarbayevna - Nukus davlat pedagogika instituti musiqiy ta’lim kafedrasi katta o‘qituvchisi
Nosirov Elyor Rasulevich - O‘zbekiston davlat drama teatri aktyori
Razzoqova Kumush Qodirovna - mehnat faxriysi, estrada xonandasi
Risqiyev Rifat Asadovich - faxriy sportchi
Sobirov Ravshan Zoirovich - O‘zbekiston Milliy universiteti huzuridagi Biofizika va biokimyo instituti direktori, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi
Safarov Orol Abdumannonovich - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti milliy qo‘shiqchilik kafedrasi dosenti
Sobirov Kimsanboy Nabiyevich - Marg‘ilon shahar musiqali maqom teatri oliy toifali drama artisti, Farg‘ona viloyati
To‘xtayev To‘xtamish Davlatovich - “Ovozi tojik” gazetasi tahririyati bo‘lim muharriri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Xoliqulova Go‘zal Erkinovna - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori
Hasanov Hamidulla - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti ovoz rejissyorligi va operatorlik mahorati kafedrasi o‘qituvchisi
Hasanova Sayyora Salayevna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Xorazm viloyati teleradiokompaniyasi “Voha” tezkor axborot guruhi katta muharriri
Hamdamov Bobomurod - mehnat faxriysi, xonanda
Hamroqulov Nuriddin - mehnat faxriysi, xonanda
Chilin Vladimir Ivanovich - O‘zbekiston Milliy universiteti algebra va funksional analiz kafedrasi professori
Sharipova Ra’no Boyzayevna - mehnat faxriysi, xonanda
Ergasheva Yulduz Alimovna - Qarshi muhandislik-iqtisodiyot instituti O‘zbekiston tarixi kafedrasi mudiri
Ermatov Husan Tohirovich - “Ishonch” va “Ishonch-DoveriYE” gazetalari bosh muharriri
Yugay Lev Pavlovich - Milliy tadqiqot texnologiya universitetining Olmaliq filiali matematika va umumiy kasbiy fanlar kafedrasi mudiri
Yuldoshev Mahammadjon Usubjonovich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasi o‘zbek milliy mumtoz ashula ansambli xonandasi
“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan
Gaziyev Bahromjon Valiyevich - O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federasiyasi raisi
Ilyosov Vasil G‘aybullayevich - “Jizzax haqiqati” – “Djizakskaya pravda” gazetalari tahririyati bo‘lim muharriri
Matkarimov Salimjon Ibodullayevich - Axborot va ommaviy kommunikasiyalar agenligi Ommaviy kommunikasiyalar masalalari bo‘yicha markazi respublika teleradioeshittirishlari monitoringi bo‘limi boshlig‘i
Mirzayev Abdurazzoq Umrzoqovich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Navoiy bo‘limi raisi
Mirzayev Manuchehr Boborahimovich - Samarqand viloyati hokimligi axborot xizmati rahbari
Rahimjonov Iftixor To‘xtamurodovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston” teleradiokanali” davlat unitar korxonasi rejissyori
To‘xtashev Jamoliddin Qurbonovich - “Xalq so‘zi” va “Narodnoye slovo” gazetalari bosh muharririning birinchi o‘rinbosari
Usmonova Nazokat Shavkatovna - O‘zbekiston Milliy axborot agentligi siyosat va yangiliklar tahririyati bo‘lim mudiri
Xolliyeva Dilbar Karimboyevna - “SHARQ” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi muqovalovchisi
Shukurov Saidahmad Xoldorovich - “Andijonnoma” va “Andijanskaya pravda” gazetalari tahririyati bosh muharriri
“Sog‘lom turmush” medali bilan
Arslonov Najib Gadiyevich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi boks bo‘limi murabbiyi
Babaliyeva Gulchehra Ro‘ziboyevna - Uzun tumanidagi 5-davlat maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati
Boynazarova Zuhra Muqumjonovna - Sayxunobod tumanidagi 9-davlat maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati
Boydadayev Abdujabbor Abdusattorovich - Uchqo‘rg‘on tumani olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori o‘rinbosari, Namangan viloyati
G‘oziyev Abdulla Ubaydullayevich - “Shifokor va hayot” gazetasi tahririyati muharriri, Namangan viloyati
Jaksimuratov Muxammed Rametullayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi sportning yakkakurash turlari bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi katta yo‘riqchi-uslubchisi
Jumaniyozova Gulnora Erkinovna - Navoiy shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Navoiy viloyati
Isakova Zuxra Konisbayevna - Qoraqalpog‘iston bolalar va o‘smirlarining “Jetkinshek” gazetasi bo‘lim mudiri
Keunimjayeva To‘xtagul Kudaynazarovna - Qorao‘zak tumanidagi 2-davlat maktabgacha ta’lim muassasasi metodisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Li Lyudmila Rudolfovna - Gimnastika bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi sport gimnastikasi bo‘yicha murabbiy-o‘qituvchisi
Mamayusupova Gulnora Umarjanovna - Uchtepa tumanidagi 228-umumiy o‘rta ta’lim maktabi boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Mambetullayeva Svetlana Mirzamuratovna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq tabiiy fanlar ilmiy-tadqiqot instituti direktorining o‘rinbosari
Nurmatova Shohistaxon Muhammadjonovna - Andijon shahridagi Muhammad Yusuf nomidagi ona tili va adabiyoti fanini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab direktori, Andijon viloyati
Paxomov Vladimir Yuryevich - Respublika ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabi akademik eshkak eshish bo‘yicha katta murabbiy-o‘qituvchisi
Soibova Iroda Baxtiyorovna - Yashnobod tumanidagi 307-ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Tuganova Barno Asrorovna - Payariq tumanidagi “Manzurabonu” nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Samarqand viloyati
Xo‘jayeva Dildorxon Nurmatxonovna - Namangan viloyati ixtisoslashtirilgan san’at maktabi xalq raqsi bo‘limi mudiri
Shodimetova Farog‘at Bo‘ronovna - Toshkent shahri “Yangiobod” va “Kamolon darvoza” mahalla fuqarolar yig‘inlari qoshidagi “E’zozli sportchi ayollar” guruhi rahbari
Shamshiddinov Isroiljon Turg‘unovich - Namangan muhandislik-qurilish instituti kimyoviy va oziq-ovqat texnologiyalari kafedrasi professori
Yuldasheva Feruza Elamasovna - Ohangaron shahridagi 7-imkoniyati cheklangan bolalar ixtisoslashtirilgan yordamchi maktabi logopediya fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Yakubova Marina Vladimirovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “Sport” teleradiokanali” davlat unitar korxonasi “Bolalar sporti, ommaviy sport va xalq o‘yinlari” bosh muharririyati bo‘lim mudiri
“Shuhrat” medali bilan
Avazova Ma’mura Erkinovna - Toshkent shahar markaziy madaniyat uyi qoshidagi “Nodirabegim” folklor-etnografik ansambli rahbari
Akimov Yedilbay Kurbanbayevich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘linmasi qoshidagi “Muxalles” dutorchilar ansambli baxshi-sozandasi
Appazova Lenara Imranovna - Chirchiq shahridagi 15-bolalar musiqa va san’at maktabi xor va estrada xonandaligi sinfi o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Aripova Umida Jangirovna - Sergeli tumanidagi 329-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri
Artiqov Baxtiyor Abdimurotovich - Sho‘rchi tumanidagi 7-bolalar musiqa va san’at maktabi baxshichilik sinfi o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Asrorov O‘tkir Qudratovich - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti haykaltaroshlik kafedrasi o‘qituvchisi
Bobojonov Ulug‘bek Salayevich - “Xorazm” maqom ansambli xonandasi, Xorazm viloyati
Bozorov Ziyodullo Nazarovich - Surxondaryo viloyati musiqali drama teatri bosh dirijyori
Valixo‘jayev Ibragim Mutalliyevich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, rassom
Genjebekova Nasiba Sharibayevna - Qoraqalpoq davlat qo‘g‘irchoq teatri aktyori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Davlatov Olim Davlatovich - “Tamaddun” nashriyoti direktori, adabiyotshunos, Toshkent shahri
Davlatova Norbibi Shokirovna - Nurota tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi “Nurjahon” folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Navoiy viloyati
Jalolov NabiSotqinovich - G‘afur G‘ulom nomidagi nashriyot-matbaa ijodiy uyi yetakchi muharriri, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Zavadinov Narzulla Hamroqulovich - G‘allaorol tumanidagi 15-bolalar musiqa va san’at maktabi o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Ibragimov Sagimbay - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Isoqov Saidakmalxon Bo‘stonbek o‘g‘li - Farg‘ona viloyati “Ruxsor TV” telekanali teleoperatori
Islomova Lobar Ikromovna - “Anhor.uz” veb-sayti bosh muharriri
Kalbayev Maxsat Galiyevich - Tomdi tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabi to‘garak rahbari, jirov, Navoiy viloyati
Qodirova Dilfuza Ismoilovna - Namangan viloyati musiqali drama teatri vokal artisti
Qurbonov G‘olibnazar Isomiddinovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston 24” telekanali “Tahlilnoma” axborot-tahliliy dasturlar bo‘limining birinchi toifali muharriri
Mavlonov Anvar G‘aybullayevich - Buxoro viloyati musiqali drama teatri oliy toifali aktyori
Mamadaliyev Mamasodiq Rasulovich - Farg‘ona shahridagi 3-bolalar musiqa va san’at maktabi o‘zbek milliy musiqa asboblari ustasi, Farg‘ona viloyati
Matanov Ikrom Yo‘ldoshevich - O‘zbek milliy maqom san’ati markazi Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli oliy toifali artist-sozandasi
Matchonov Ochilbek Yo‘ldoshboyevich - Urganch ixtisoslashtirilgan san’at maktabi an’anaviy vokal bo‘limi o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Mo‘minov Davlatmurod Abduxalimovich - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston 24” telekanali bosh muharriri
Mo‘minov Tolib Teshayevich - O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktyori
Murodova Nozima Faxriddinovna - O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikasiyalar universiteti ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori
Ne’matov Komiljon Ibrohimovich - Uychi tumani madaniyat markazi qoshidagi “Tarona” ashula va raqs ansambli musiqa rahbari, Namangan viloyati
Nemadaliyev Anvarjon Ahmadaliyevich - Rishton tumani madaniyat markazi qoshidagi “Yosh askiyachilar” maktabi rahbari, Farg‘ona viloyati
Olimova Yulduzxon To‘laxo‘jayevna - “Ozod yurt to‘lqinlari” mas’uliyati cheklangan jamiyati muassisligidagi “Mening yurtim” telekanali muxbiri
Oshepkova YuliyaIgorevna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Bioorganik kimyo instituti laboratoriya mudiri
Sagatova Shahnoza Mirzarahimovna - ijtimoiy tarmoqlardagi “Bloger Shahnoza” sahifasi bosh muharriri (bloger)
Sulaymonov Ma’sudjon Mo‘minovich - O‘zbekiston Milliy axborot agentligining Farg‘ona viloyati bo‘yicha sharhlovchisi
To‘xtayeva Zebo Ismatullayevna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston 24” telekanali birinchi toifali muharriri
Umarova Anzirat Ochilovna - Samarqand viloyati musiqali drama teatri vokal artisti
O‘rinov Farhod Hamidovich - Sirdaryo viloyati musiqali drama teatri oliy toifali drama artisti
Fozilova Dilbarxon Shomurodovna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Astronomiya instituti bo‘lim mudiri
Hojiqulov Ravshan G‘ulomjonovich - Andijon viloyati madaniyat boshqarmasi qoshidagi namunaviy maqom ansambli badiiy rahbari
Haydarova Lobar Turdiyevna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi Qashqadaryo viloyati teleradiokompaniyasi ijodiy muharririyati bosh muharriri – radio guruhi rahbari
Xudoyberdiyev Abror Hakimovich - O‘zbekiston Milliy universtitetining algebra va funksional analiz kafedrasi professori
Husanova Gulnoza Tursunmurodovna - “UzReport TV” telekanali bosh muharriri
Sharipov Dilshod Shohidjonovich - “Simple Networking Solutions” mas’uliyati cheklangan jamiyati muassisligidagi “Daryo.uz” internet-nashri muharriri
Sheraliyev G‘ayrat Rahmatullayevich - “Toshkent haqiqati” va “Tashkentskaya pravda” gazetalari tahririyati bosh muharriri, Toshkent viloyati
Yusupboyev Yo‘ldosh Bozorboyevich - “Teleradiokompaniya Zo‘r” mas’uliyati cheklangan jamiyati dizayneri, Toshkent shahri
Yaqubova Odinaxon Ergashevna - Furqat tumani madaniyat markazi qoshidagi “Shodiyona” folklor-etnografik xalq jamoasi badiiy rahbari, Farg‘ona viloyati
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.Mirziyoyev
Bu ka'bi muhim xabar va yangiliklar bilan Telegram kanalimizda birinchilardan ta'nishib boring!
Eng qaynoq xabarlar bilan TELEGRAM kanalda birinchilarda xabardor bo'ling.
Gap yoq haqiqatdan ancha yillardan berin kutgan insonlarimiz davlat mukofotlari taqdirlanibdi. Barchalariga unvonlar muborak bo`lsin.